Media

„WROCŁAWSKA FIRMA BADA LEKI KONOPNE. PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH”. Tudolnyslask.info

Firma Healthcann S.A. została wybrana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do badań nad nowoczesną technologią. Pozwoli ona na lepsze przyswajanie leków i suplementów na bazie konopi. Pomogą w tym unijne pieniądze.

Wrocławska firma opracuje technologię, która poprawi wchłanianie do organizmu produktów z konopi, stosowanych w leczeniu wielu schorzeń neurologicznych. Zakończenie prac badawczych planowane jest na koniec 2023 roku.

Wchłanianie leku jest podstawą jego skuteczności

Zwiększenie wchlanialnosci leków konopnych ma zapewnić zastosowanie technologii nośników lipidowych. Substancja przekształcona będzie w nanocząstki, które to przenikną do układu pokarmowego człowieka.

dr Grzegorz Kiełbowicz CEO

– Poziom wchłaniania jest dzisiaj zasadniczym czynnikiem decydującym o powodzeniu i efektywności danego leku czy suplementu na masowym rynku. Niski poziom wchłanialności wielu popularnych suplementów diety powoduje, że ich spożycie ma znikome znaczenie dla ludzkiego zdrowia – informuje dr Grzegorz Kiełbowicz.

Badania mogą odmienić na zawsze rynek farmaceutyczny i mieć przełożenie nie tylko na medykamenty konopne.

– Celem pierwotnym są badania nad związkami z konopi. Jednak w praktyce mamy cel o wiele szerszy. Prowadzone przez nas badania mają już wkrótce rozpocząć nową erę w obszarze profilaktyki i ochrony zdrowia. Zaproponowana przez nas technologia ma pomóc w skuteczniejszym leczeniu chorób przewlekłych, na przykład poprzez poprawę wchłanialności substancji zdrowotnych, tzw. nutraceutyków – tłumaczy dr Grzegorz Kiełbowicz, CEO Healthcann S.A.

Firma Healthcann S.A. ma już na swoim koncie opatentowaną technologię – AdvanDrop. Poprawia ona efektywność działania suplementów diety i związków zawartych w konopiach.

Projekt zostanie dofinansowany ze środków unijnych.

Czytaj artykuł na https://tudolnyslask.info/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie